Strona główna Events - ACK Alternator Wystawy Wisława Szymborska: kolaż gdański // WYSTAWA //

Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych JANTAR

Inni Organizatorzy

ACK UG ALTERNATOR
ack@ug.edu.pl

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego, Sala Wystawowa
Wita Stwosza 53, Gdańsk

Następne wystąpienie

paź 03 2023

Wisława Szymborska: kolaż gdański // WYSTAWA //

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy zatytułowanej „Wisława Szymborska: kolaż gdański”. Pierwsza część wystawy prezentuje zestaw 50 oryginalnych wyklejanek Wisławy Szymborskiej ze zbiorów przyjaciół i spadkobierców poetki. Ekspozycję tworzą oryginalne kolaże (w formacie pocztówek), którym towarzyszy stanowisko do wyklejania własnych kompozycji. Druga część wystawy to cykl zdjęć Joanny Helander zatytułowany „Radość pisania/ radość fotografowania”. Składa się na niego 11 plansz, na których znajdują się portrety Szymborskiej z lat 80-tych, jak również zdjęcia z ceremonii odbierania Nagrody Nobla w Sztokholmie.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Sala wystawowa znajduje się na parterze Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 53.
Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota 10:30-18:00

„Wisława Szymborska: kolaż gdański”

Projekt ma na celu zainteresowanie szerokiego grona odbiorców twórczością poetki i potraktowanie jej jako inspirującego punktu wyjścia do dalszych indywidualnych poszukiwań. Decyzją Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Wisława Szymborska została patronką roku 2023, w którym przypada setna rocznica jej urodzin. Jest to doskonała okazja, by spopularyzować jej twórczość i osadzić ją w gdańskim kontekście. Elementami składowymi naszego projektu są: interaktywna wystawa, wykłady, warsztaty i spotkanie autorskie z sekretarzem poetki, Michałem Rusinkiem.

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach programu Gdańsk Miasto Literatury.

Współorganizator:

Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych JANTAR (sia-jantar.pl)

listopad 2023
październik 2023