Data

lut 28 2019
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:30

Koszt

Wstęp wolny

Muzyka na UG: 5/6

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu MUZYKA NA UG.
Zespół 5/6 (pięć szóstych) to grupa wokalistów z różnych zakątków Polski ściśle związana ze sceną Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Wykorzystując technikę śpiewu a’cappella wykonują utwory z takich gatunków muzycznych jak pop, jazz, funk. Powstały miks brzmieniowy jest konsekwencją połączenia sześciu różnych charakterów oraz stylistyk muzycznych w jakich obracają się na co dzień. W skład zespołu wchodzą osoby, które na co dzień razem studiują.
Zespół ma za sobą wiele koncertów, w szczególności na Pomorzu. Swój debiutancki koncert zagrali w styczniu, 2018 roku, w Oliwskim Ratuszu Kultury. Występowali na VII Edycji Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych, X Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach oraz prowadzili Koncert Finałowy na 14 Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym MUNDUS CANTAT w Sopocie. We wrześniu zespół zdobył złoto (Excelent Golden Diploma) na
VIII Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym „Canco
Mediterrania” / 8th International Choir Festival and Competition „Canco Mediterrania” i Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. Pau Casalsa w Barcelonie i w Lloret de Mar.
Obecnie grupa młodych wokalistów pracuje nad swoimi aranżacjami utworów należących do szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i przygotowuje się do nagrania debiutanckiej płyty.
Skład:
Justyna Czarnota
Wiktor Gabor
Małgorzata Oleszczuk
Paweł Orłowski
Renata Tuszyńska
Irena Zapolska

Wydarzenie zostało zakończone.